Používáním tohoto webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací
vinařství Buchtovi vinařství Buchtovi

Turistika v regionu

Velké Pavlovice

Malé vinařské městečko Velké Pavlovice s více než 3 tisíci obyvateli, působí především příjemným a poklidným dojmem. Obklopeno je vinicemi a meruňkovými sady. Jejich plody tu vyzrávají do jedinečné kvality. Hlavní dominantou zůstává barokní kostel, který nechal vystavět v druhé polovině 17. století majitel velkopavlovického a hodonínského panství, hrabě Bedřich z Oppersdorfu, a kontribučenská sýpka z téže doby. Z možností kulturního vyžití jmenujme např. dny otevřených sklepů Víno v oranžovém, třídenní Krojované hody či na přelomu léta a podzimu Velkopavlovické vinobraní.

 

Nezapomeňte ve Velkých Pavlovicích navštívit
Rozhledna Slunečná
Kaplička Sv. Urbana

 

Vinařské cyklostezky

Velké Pavlovice jsou možným startem k procházkám či cyklovyjížďkám po okolí. Příjemným poznáním s vyhlídkou jsou vinařské kopce Vysoká, Stará hora, či Floriánek, kde můžete spatřit různé viniční tratě tradiční pro velkopavlovickou podoblast. Cyklisté zajisté uvítají návaznost na vinařské cyklostezky.

 

Němčičky - 6 km

Koupaliště. Lyžařský vlek.

 

Klobouky - 12 km

Městské muzeum s národopisnou expozicí v budove zámku. Větrný mlýn připomínající zaniklé řemeslo našich předků. A v neposlední řadě evangelický kostel, který na svou dobu vyniká moderním technickým řešením - klenbou zavěšenou na železné konstrukci krovu.

 

Lednicko-Valtický areál - 20 km

Asi největší turistické lákadlo v oblasti.
Areál zapsaný seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO má rozlohu. Můžete navštívit zámky v Lednici a Valticích.
A spatřit spoustu malých staveb v romantických zákoutích přírodních scenérií lužního lesa.

 

Pavlovské vrchy - 20 km

Hlavní dominantou rovinatého kraje jsou Pavlovské vrchy, Pálava. Po bílých vápencových bradlech se můžete vydat turistickou stezkou, která nabídne příjemné rozhledy po úrodném kraji Jižní Moravy a zavodněné 3-tisíce ha plochy Novomlýnské nádrže. Ale také dvě zříceniny starobylých hradů

 

Břeclav - Pohansko - 25 km

Jižně od Břeclavi byl na valu velkomoravského hradiska postaven empírový zámeček, v jehož prostorách je umístěna archeologická expozice dokumentující výsledky zdejších rozsáhlých archeologických výzkumů.